Policia: 3 milion lekë të reja shpërblim për zbardhjen e vrasjes së Fushë Krujës – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

Policia: 3 milion lekë të reja shpërblim për zbardhjen e vrasjes së Fushë Krujës

Policia e Shtetit ka vënë në dispozicion vlerën e 3 milion lekëve të reja për këdo që jep informacion dhe ndihmon në zbardhjen e atentatit me 3 viktima, pasditen e së dielës në mbikalimin e Fushë Krujës.

Mësohet së ky vendim ka ardhur pas një takimi që kreu I Policisë së Shtetit  Gledis Nano ka patur me strukturat vendore të policisë.

Njoftimi nga policia

Në kuadër të veprimeve që strukturat hetimore të Policisë së Shtetit po kryejnë në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Krujë dhe agjencitë e tjera të zbatimit të ligjit për zbardhjen e ngjarjes së ndodhur në Fushë Krujë  ku mbetën të vrarë me armë zjarri tre shtetas, si dhe në zbatim të detyrave të lëna nga Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano gjatë takimit me krerët e DVP Durrës e Tiranë dhe të Departamentit të Policisë Kriminale, për zbardhjen sa më parë të ngjarjes, grumbullimin e informacionit nga qytetarët apo dëshmitarët që mund të kenë parë ngjarjen apo kanë dijeni për autorët,  ju informojmë se:

Policia e Shtetit ka vënë menjëherë në dispozicion për çdo informacion të vlefshëm që do çojë në zbardhjen e ngjarjes, 3 milionë lekë të rinj.

Cilido që ka informacion të vlefshëm ta dërgojë në numrin e telefonit 069 41 10 853, i cili ka të disponueshëm edhe aplikacionin WhatsApp, duke ju garantuar anonimat të plotë dhe të sigurtë.

Policia e Shtetit fton qytetarët që të bashkëpunojnë me strukturat policore në interes të rritjes së parametrave të rendit e sigurisë dhe të parandalimit të ngjarjeve kriminale që cënojnë jetën dhe pronën e qytetarëve.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *