Plot 111 vjeç, i moshuari australian tregon sekretin e jetëgjatësisë – Stop
Bota, Të Gjitha

Plot 111 vjeç, i moshuari australian tregon sekretin e jetëgjatësisë

111-vjeçari australian, Dexter Kruger, i cili jeton në shtëpinë të moshuarve në Queensland ka folur në një intervistë për sekretin e jetëgjatësisë së tij.

“Truri i pulës. Me ato ushqehem. Ato janë gjëra të vogla, por kaq të shijshme.”
I moshuari, ka punuar si fermer dhe veteriner. Po ashtu, ai shkruan libra dhe poezi.

Djali i Kruger, Greg, tha se jetëgjatësia e të atit lidhet me mënyrën e thjeshtë të jetesës që ai ka bërë.

Kujdestari i shtëpisë së të moshuarve, Melanie Calvert tha se: “Kujtesa e Kruger është e mahnitshme për moshën që ka”.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *