Persona të paidentifikuar vjedhin kishën në Korçë, çfarë thotë policia – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

Persona të paidentifikuar vjedhin kishën në Korçë, çfarë thotë policia

Një kishë në Korçë ka rënë pre e vjedhjes. Ngjarja ndodhi në hyrje të parkut “Rinia”, në Korçë.

Burime zyrtare bënë me dije se persona të paidentifikuar kanë vjedhur një sasi lekësh.

NJOFTIMI I POLICISË
Mëngjesin e sotëm, jemi njoftuar se në hyrje të parkut “Rinia”, në Korçë, është vjedhur një sasi lekësh, në ambientet e brendshme të një objekti kulti (kishë).
Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve, si edhe për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *