Nusja i hedh buqetën shoqeve të pamartuara, por ajo që ndodhi “i la pa fjalë” dasmorët – Stop
Bota, Të Gjitha

Nusja i hedh buqetën shoqeve të pamartuara, por ajo që ndodhi “i la pa fjalë” dasmorët

Ka shumë momente në një martesë që mbeten përgjithmonë të ngulitura në kujtesë. Kjo nuse nuk do të duhet të kujtojë as puthjen dhe as tortën pasi shfaqja u vodh duke fluturuar buqeta. Por çfarë ndodhi?

Kur mbarojnë “procedurat”, zakoni thotë që nusja mbledh të gjitha shoqet e pamartuara dhe hedh buqetën. Kushdo që ka fatin ta kapë në teori është ai i radhës që do të martohet. Në këtë dasmë i radhës do të jetë llambadari!

E megjithatë, nusja e hodhi buqetën aq lart sa përfundoi në llambadarin e sallës ku u bë pritja. Të gjithë mund të jenë tronditur në fillim por më pas erdhi shpëtimtari i vajzave. Një mik i çiftit, ka ngritur mbi supe një vajzë ku ka arritur të kapë buqetën. Sigurisht që incidenti përfundoi me të qeshura, por lind pyetja: E reja që kapi buqetën konsiderohet … me fat?

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *