Makabre/ nena dhunon barbarisht te bijen 3 vjec, se i mori telefonin-Stop-26 Janar 2021

Në redaksinë e emisionit “Stop”ka mbërritur një video, ku tregohet, sesi një burrë godet fizikisht një djalë me probleme mendore, që sipas denoncuesit, është i biri.Më pas publikojmë një rast tjetër rrënqethës të një prindi ndaj një të mituri.Dhuna makabre ka ndodhur rreth 3 javë më parë. Gruaja me iniciale H.A, me origjinë nga Kukësi dhe banim në Durrës kishtë shkuar për festat e fundvitit tek prindërit e bashkëshortit në Korcë.Në një moment jashtë kontrollit, gruaja ka kapur për flokësh e përplasur në tokë vajzën e saj 3 vjecare, pasi e mitura i kishte marrë telefonin.Familjarët iu drejtuan policisë së Korcës dhe kjo e fundit e vuri në pranga gruan e dhunshme.Cështja u hetua nga prokurori i Korcës Julian Kristo, i cili kërkoi vetëm 2 vjet heqje lirie për nënën e dhunshme.Gjyqtari Ervin Sulaj e zëvendësoi masën e arrestit me burg në detyrim paraqitjeje, pa seanca psikologu.Psikologia Redina Balla Sulstarova thotë, se situata është emergjente, pasi vajza e mitur është e pambrojtur dhe e rrezikuar në cdo moment nga ndonjë krizë tjetër dhune nga nëna e saj me probleme mendore.

Të Fundit