“Lufta vazhdon për pafajsinë” U dënua për ryshfet, del nga burgu ish-zëvendësministrja Rovena Voda – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

“Lufta vazhdon për pafajsinë” U dënua për ryshfet, del nga burgu ish-zëvendësministrja Rovena Voda

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dhënë vendimin për lirimin nga burgu të ish-zëvendësministres së Brendshme, Rovena Voda, e cila u dënua me 10 vite burg për korrupsion.

Pas dhënies së vendimit, ministrja Voda tha se do ta vijojë betejën në gjykatën e posaçme të Apelit për pafajësi.

“Kam humbur një beteje, por lufta vazhdon për pafajsinë”, është shprehur Voda.

Rovena Voda u dënua në shkallen e parë me 10 muaj burg pasi dyshohet se mori para kundrejt punësimit të një personi në administratën shtetërore.

Nga hetimet e SPAK, rezultoi se Voda kishte marrë 1 mijë euro, një celular dhe një arkë me peshk për të punësuar Florida Beun në ministri. Majlinda Hasani ka luajtur rolin e sekseres për të lidhur Florida Beun me ish-zv.ministren, duke shfrytëzuar edhe lidhjen shoqërore që ka pasur me të.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *