Ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj paraqitet në SPAK – Stop
Lajme, Të Gjitha

Ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj paraqitet në SPAK

Ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj është paraqitur këtë mëngjes në SPAK.

Në videon e siguruar nga Opinion.al, shikohet ish-ministri i cili po gutet në ambientet e Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.

Mësohet se Beqaj do të merret në pyetje për koncesionin e sterilizimit. Kjo është hera e parë që ish-ministri Beqaj, i cili aktualisht është deputet i PS, merret në pyetje nga SPAK.

Beqaj është në listën e personave për t’u pyetur.

Kujtojmë se 10 ditë më parë u mor në pyetje edhe ish-zëvendës ministri i Shëndetësisë, Klodian Rrjepaj.

Për tenderin e sterilizimit ka patur vazhdimisht akuza nga opozita por dhe nga shoqëria civile.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *