Berisha për protestën: Tirana do derdhet në shesh.Rama s’ka ikur, por do largohet – Stop
Lajme, Të Gjitha

Berisha për protestën: Tirana do derdhet në shesh.Rama s’ka ikur, por do largohet

Berisha fton shqiptarët në protestë në 7 korrik në orën 19:00: Tirana do të derdhet në shesh, Rama nuk ka ikur, por do largohet

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka folur për protestën që do të zhvillohet më 7 korrik. Ai u shpreh se protesta do të bëhet në Tiranë në orën 19:00.

“Qytetarët duke filluar nga interesi i tyre kombëtar, te shëndeti, vendi i punës, xhepat e tyre, ndjejnë se janë në rrezik të madh. Tirana e tëra do të derdhet në shesh. Do të protestohet ndaj qeverisë, parlamentit”,-tha Berisha.

Pyetje: Ku do të zhvillohet protesta?

Berisha: Para shqiptarëve e do protestohet ndaj qeverisë, parlamentit, me vendosjen e monizmit kushtetutshmëria e kësaj qeverie ka rënë në mënyrë përfundimtare.

Pyetje: Do jetë protesta e vetme që do mbahet gjatë verës?

Berisha: Një grup ekspertësh po punon për stemën. Do vendoset, se ju e patë që aty u krijua dhe lindi aty buroi nga shpirti e zemra një koalicion i paparë me shoqërinë civile.

Me drejtuesit e lartë të PD është konsultuar protesta por data i është lënë nderi se ishte një takim me shoqërinë civile se kjo s’është protestë vetëm e PD por data duhet të gjente miratim të plotë nga shoqëria civile. Rama nuk ka ikur por Rama do largohet.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *