Bajram Begaj betohet si presidenti i ri i Shqipërisë – Stop
Lajme, Të Gjitha

Bajram Begaj betohet si presidenti i ri i Shqipërisë

Nis seanca plenare në Kuvendin e Shqipërisë, ku po betohet presidenti i ri Bajram Begaj.

Seanca nisi me himnin shqiptar dhe u shoqëruar me duartrokitje nga ligjvënësit shqiptarë.

Bajram Begaj është betuar sot në Kuvendin e Shqipërisë, duke marrë kështu zyrtarisht detyrën si President i Republikës.

Gjatë fjalës së tij ai ka dhëne dhe mesazhin e parë drejtuar qeverisë dhe opozitës: Kjo përgjegjësi vjen në një moment historik për vendin. Shqipëria ka hyrë në një rrugë të pakthyeshme europiane. Shqipëria europiane, sot premtim dhe nesër realitet është kurora e ëndrrës më të bukur të popullit shqiptar. Është testament I ardhur prej historisë dhe bekim I së ardhmes.

Unë e njoh, mbështes dhe respektoj punën e qeverisë, por përpjekja dhe dëshira nuk justifikojnë asnjë dështim. Do të dëshiroja nga opozita të mos shihet konflikti para bashkëpunimit. Periudha që po jetojmë është nga më të paparashikueshmet.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *