Zgjedhjet parlamentare, ja pjesëmarrja e qytetarëve tre orë nga hapja e qendrave të votimit – Stop
Lajme, Të Gjitha

Zgjedhjet parlamentare, ja pjesëmarrja e qytetarëve tre orë nga hapja e qendrave të votimit

Burime bejnë me dije se përqindja më e lartë e votuesve është në Qarkun e Tiranës, ku kanë votuar 17.28 % e qytetarëve , ndërsa më e ulët, raportohet në Qarkun e Gjirokastrës, ku kanë votuar 11.04%.

“Kanë dalë numri i votuesve në këto momente, deri në 15.70 % ka mbërritur shifra, e përkthyer në 27.661 qytetarë. Deri në këto momente flasim për pjesëmarrjen më të madhe në Tirana me 17.28 % dhe pjesëmarrja më e ulët në Gjirokastër, me 11.04 %”, u shpreh gazetarja.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *