Stop – “Stop” i bashkohet OFL-se me kontrolle e sekuestrime pasurish! (06 shkurt 2020)

Ministri i jashtëm Gent Cakaj, ka bërë një gafë në rrjetet sociale, kur ngushëlloi homologun turk, Mevlut Cavusoglu për një tragjedi, duke e ngatërruar me një tjetër.Cakaj ngushëlloi Cavusoglun për tre viktimat e aeroplanit të përplasur në Bahcesaray, kur në fakt avioni u aksidentua në Stamboll, ndërsa në Bahcesaray 38 viktimat ishin shkaktuar nga orteku.Gazetari i “Stop” ka dalë nëpër rrugë, duke improvizuar aksionet e OFL. Ai kishte veshur një uniformë të ngjashme me ato të efektivëve të strukturës së re dhe ka realizuar intervista e “kontrolle” mes qytetarëve.

Të Fundit