Stop – Rri ne shtepi-rri me Stop/ Koronavirusi-aktualitet nga kushtet e izolimit! (25 mars 2020)


Pak ditë më parë emisioni Stop nisi konkursin, sesi të mbushim kohën e fëmijëve sa më bukur në kohën e karantinës së detyruar.Në redaksi kanë mbërritur me dhjetra video me fëmijë që këndojnë dhe performojnë në fusha të ndryshme. Princi Charls i Britanisë së Madhe ka rezultuar pozitiv me koronavirus.Në Shqipëri numri zyrtar i të prekurve ka shkuar në 146.Në Kosovë është mbledhur parlamenti në këto ditë emergjence, për të votuar një mocion mosbesimi ndaj qeverisë së Albin Kurtit.Deputetët e Kosovës kanë qenë të gjithë me maska mbrojtëse ndaj covid 19.KE hapi dritën jeshile për negociatat e anëtarësimit të Shqipërisë, por me kushte dhe në një kohë, kur Eurpoa ka mbyllur kufijtë për shkak të pandemisë së koronavirusit.Në vend u shpall gjendja e fatkeqësisë natyrore për një muaj, ndërsa kryeministri Rama foli për paga lufte ndaj punonjësve të biznesit të vogël, pagesave të papunësisë dhe atyre që marrin përkrahje sociale.Në mesditë u mbajt mbledhja e këshillit të sigurisë kombtare, e thirrur nga presidenti Meta dhe e zhvilluar online.

Të Fundit