Specialisti: Të hiqen nga qarkullimi monopatinat elektrike – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

Specialisti: Të hiqen nga qarkullimi monopatinat elektrike

Specialisti i trafikut urban Gerhard Baka tregoi se monopatinat elektrike duhet të hiqen nga qarkullimi.

Ai deklaroi se ky është një vendim që e kanë marrë shumë shtete të BE-së dhe pavarësisht se mund të jetë një hap i sforcuar për Shqipërinë, duhet realizuar.

Baka solli në vëmendje se vërtet ky mjet i cili së fundmi po përdoret në masë, nuk ka kosto dhe ndihmon për të shmangur trafikun, në fakt ka kosto të mëdha në jetë dhe duhet eleminuar.

Polici bëri thirrje që të gjithë këmbësorët dhe drejtuesit e mjeteve t’i binden sinjalistikës dhe urdhrave të policit për të garantuar sigurinë në rrugë./EuronewsAlbania

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *