Vala e të nxehtit pushton Shqipërinë, ISHP-qytetarëve: Evitoni qendrimet në diell dhe konsumoni lëngje të freskëta. – Stop
Lajme, Të Gjitha

Vala e të nxehtit pushton Shqipërinë, ISHP-qytetarëve: Evitoni qendrimet në diell dhe konsumoni lëngje të freskëta.

Instituti i Shëndetit Publik ka reaguar ditën e sotme për valën e të nxehtit afrikan që ka pushtuar Shqipërinë.

ISHP i ka këshilluar qytetarëve të marrin masa në këto ditë vere të nxehta, për të mbrojtur shëndetin e tyre por edhe të familjarëve të tyre.

Ditën e sotme, ISHP iu ka kërkuar qytetarëve të shmangin daljet gjatë pikut të të nxehtëtit nga ora 11:00-17:00 .

Të konsumojnë sa më shumë lëngje dhe ujë, si dhe të veshin rroba të lehta e të ushqehen me zarzavate apo ushqime që kanë sasi të lartë uji

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *