TIA njoftim të rëndësishëm: Paraqituni 3 orë para fluturimit, arsyeja – Stop
Lajme, Të Gjitha

TIA njoftim të rëndësishëm: Paraqituni 3 orë para fluturimit, arsyeja

Aeroporti i Rinasit njofton udhëtarët që kanë planifikuar të përdorin linjat ajrore që të 3 orë përpara udhëtimit.

Në njoftimin e aeroportit, thuhet se në këtë mënyrë udhëtarët do të kenë mundësi të bëjnë kontrollin e dokumentacionit për vendet që kanë vënë kufizime për pasaportat shqiptare, paraqitjen e testit PCR apo antigen në sportelet e TIA-s të pranimit të biletave  sipas kritereve të vendeve ku udhëton.

Njoftim nga TIA

Në vëmendje të të gjithë pasagjerëve që udhëtojnë nga Tirana International Airport

Duke marrë shkas nga rritja e fluksit të pasagjerëve që udhëtojnë nga TIA në këto ditë të sezonit veror, si dhe ardhjen e shumë bashkatdhetarëve nga jashtë, kontrollin e dokumentacionit për vendet që kanë vënë kufizime për pasaportat shqiptare – sidomos Italia – si dhe paraqitjen e testit PCR apo antigen në sportelet e TIA-s të pranimit të biletave – sipas kritereve të vendeve ku udhëtoni – sugjerojmë që paraqitja në aeroport të jetë 3 orë përpara udhëtimit.

Kjo kohë do të jetë e mjaftueshme që të organizoheni përpara fluturimit tuaj, qoftë për parkimin e automjetit tuaj, qoftë për kontrollin e dokumentacionit që kërkohet për vendet respektive ku udhëtoni.

Ju rikujtojmë se jemi në dispozion të çdo pasagjeri për t’i shërbyer sa më mirë, e në të njëjtën kohë, mbetemi besnikë të durimit dhe bashkëpunimit, sepse kohërat janë të pazakonta dhe na duhen të gjithëve fuqi të pazakonta.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *