Stop – Lamtumira e Guximtar Bocit dhe turi europian i Rames! (29 tetor 2019) – Stop
POLITIKA ALLA “STOP”

Stop – Lamtumira e Guximtar Bocit dhe turi europian i Rames! (29 tetor 2019)

Këshilli i Lartë Gjyqësor mori sot vendimin, për të refuzuar kërkesën e gjyqtarit Guximtar Boci, për rikthim në sistemin e drejtësisë.Në tetor të vitit 2016 emisioni “Stop” transmetoi, sesi Guximtar Boci, aso kohe kryetar i Gjykatës së Gjirokastrës, i kërkonte favore seksuale një gruaje, në mënyrë që të ndërhynte për një cështje pronësie, që po shqyrtohej në gjykatë. Kryeministri Rama ishte sot në Greqi, ku u takua me homologun grek Micotaqis dhe mori pjesë në punimet e takimit të Ligës Arabe. Në mbrëmje Rama ishte në Bruksel,në takimin e lamtumirës së Mogherinit me liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *