Stop ndihmon pacientet e dializes! – Stop
KLIPET

Stop ndihmon pacientet e dializes!

Udhëtuam drejt fshatit Strebeh Rrogozhinë dhe takuam qytetarin Xhevat Cullhaj, i cili prej vitesh është i deturyar të bëjë dializë. Por ai nuk ka makinë të tijën dhe tani po has shumë probleme për shkak të kufizimit të lëvizjeve. Po kështu Kastriot Selimi në fshatin Spanesh të Rrogozhinës e ka mbi 40 km larg spitalin, ku duhet të bëjë dializën. Pagesa prej 40 mijë lekësh nuk mbulon dot shpenzimet, sidomos në këto kushte. Emisioni Stop mori nismën, që t’i transportojë këta qytetarë një ditë drejt spitalit, për të kryer dializën. Në spitalin rajonal të Kavajës, drejtori Përparim Daiu, u shpreh, se pavarësisht pagesës që është oftuar për transportin, ai do të shohë mundësinë, që t’i marrë pacientët në Luz të Vogël dhe distanca, që duhet të bëjnë vetë është vetëm 5 km.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *