STOP – EMISIONI 130 – Stop
STOP

STOP – EMISIONI 130

E pazakontë në Dibër, arsimtari invalid transferohet në një shkollë të largët.
Pjesa e parë e emisionit të sotëm trajton një rast të pazakontë. Gazetarët e “Stop” ishin në Dibër, aty ku arsimtari invalid Rajmond Cani është tranferuar në një zonë të largët. Atij i duhet të ecë cdo ditë në këmbë, për të shkuar në shkollën, ku jep mësim.Pasi ka bërë kërkesë në zyrën arsimore Bulqizë dhe Dibër, nuk i ka mbetur asnje zgjidhje tjetër, përvecse t’i drejtohet stafit të “Stop”.

Makina-skelet e sekuestruar në komisariatin e Lacit.
Pak kohë më parë, “Stop” u ndal në komisariatin e Lacit, aty ku makina e sekuestruar ishte grabitur thuajse në cdo pjesë të saj. Gazetarët e “Stop” u rikthyen në “vendin e krimit”, për të gjetur të njejtën situatë. Makinës sërish i ka mbetur vetëm skeleti dhe për këtë askush nuk mban përgjegjësi.

 
Njësia administrative e Voskopojës shndërrohet në shkollë.
Nxënës dhe mësues të shkollës 9-vjecare të Voskopojës ankohen, se bëjnë mësim në kushte të papërshtatshme.Ata janë detyruar ta zhvillojnë procesi mësimor në zyrat e njësisë administrative.Kjo, pasi ambientet e shkollës janë jashtë funksionit.Administratori Luan Fidani thotë, se kanë rënë dakord, pasi nxënësit nuk kishin ku mësonin.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *