Stop e Firdeus ndihmojne moter e vella ne Elbasan! – Stop
KLIPET

Stop e Firdeus ndihmojne moter e vella ne Elbasan!

Ndodhemi në fshatin Shirgjan të Elbasanit, rreth 15 km larg qytetit. Përvec se janë të izoluar nga largësia, motër e vëlla jetojnë në një shtëpi të dëmtuar nga tërmeti, të vetëm dhe në këtë kohë karantine. Anxhela Tanushi është vetëm 19 vjece dhe tregon, se nëna e saj është larguar jashtë shtetit për të punuar dhe bllokimi i kufirit e la jashtë vendit.Bashkë me vëllain e saj më të vogël, ajo jeton në një shtëpi të vjetër, që u dëmtua nga tërmeti. Megjithatë këtë fatkeqësi, asnjë ndihmë nuk u është akorduar. Shtëpinë e kanë nxjerrë të pabanueshme, por vetëm kaq. Administratori i njësisë së saj, Shirgjan, Ylli Dushku, thotë, se janë dërguar letrat e tërmetit. Por ndërkohë në fund të muajit mars ende nuk janë shpërndarë ndihmat minimale. Ylli thotë, se ndihmat do t’i shkonin të nesërmen.Ndërkohë emisioni Stop dhe fondacioni Firdeus ndihmuan Anxhelën dhe vëllain e saj me ushqimet bazë në këtë kohë karantine.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *