Stop-Basha ne prokurori per parate ruse.(19.06.2019)

Kreu demokrat Lulzim Basha u paraqit sot në prokurori, ku është marrë i pandehur për cështjen e lobimit në SHBA, financuar me para ruse me origjinë të dyshimtë.Basha tha, se në dosje nuk ka asnjë provë, asnjë shkresë të falsifikuar dhe asnjë rus të vetëm.Në 10 qershor presidenti Meta anuloi zhvillimin e zgjedhjeve, në emër të gjetjes së zgjidhjes së krizës politike dhe nxitjes së dialogut. Por ajo, që prodhoi c’dekretimi i zgjedhjeve, ishte djegia e shkollave dhe ambienteve, ku ishte sistemuar baza materiale për votimet e 30 qershorit, në bashkitë, që drejtohen nga PD e LSI.Në këtë situatë ka reaguar Jozefina Topalli, duke u shprehur, se demokratët nuk djegin as shkolla e as mandate.Bild pritet të publikojë nesër 10 përgjime të reja, por “Stop” sjell në vëmendje një video të blerjes së votës në Vorë në qershor 2017. Arben Marku u dënua për korrupsion zgjedhor e është sot sërish në fushatë për PS-në.

Të Fundit