Skandali/ Gardisti bllokon lejen e ndertimit e falsifikon harten e prones-Stop-17 Qershor 2021 – Stop
Të Gjitha

Skandali/ Gardisti bllokon lejen e ndertimit e falsifikon harten e prones-Stop-17 Qershor 2021

Firma e ndërtimit AL CONSTRUTION GBI operon në tregun shqiptar prej 30 vjetësh. Në vitin 2019 kjo firmë merr lejen e ndërtimit nga Bashkia e Tiranës, për të ndërtuar në zonën e Liqenit të Thatë. Por disa muaj më pas, firmës i shfaqet një një problem në pjesën veriore të lejes.Gazmend Brahja, punonjës i Gardës së Republikës, pretendon, se kësaj firme i është dhënë leja me mbivendosje me pronën e tij. Por ky justifikim nuk qëndron, pasi për pjesën e pretenduar, Gazmendi ka marrë kompesim, duke qenë se pjesën e pronës e kap projekti i Unazës së Madhe. Përfaqësuesi i kompanisë së ndërtimit, Florenc Ismaili, na tregon detajet e projektit, lejes së marrë dhe pretendimeve të familjes Brahja.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *