Nuk i bëri detyrat e shtëpisë, babai djeg për vdekje djalin 12 vjeç – Stop
Bota, Të Gjitha

Nuk i bëri detyrat e shtëpisë, babai djeg për vdekje djalin 12 vjeç

Shaheer Khan, nga Karaçi i Pakistanit, vdiq dy ditë pas incidentit të tmerrshëm, ku babai i tij e i vuri flakën sepse nuk kishte bërë detyrat e shtëpisë.

Policia pakistaneze deklaroi se babai i zemëruar kishte derdhur vaj mbi djalin e tij në një përpjekje për të trembur djalin pasi u përplasën për detyrat e shtëpisë që djali duhet të bënte.

U raportua se Nazir donte të trembte djalin e tij që të qëndronte në shtëpi dhe të përfundonte detyrat e shtëpisë.

Babai nderzi një shkrepsë për ta frikësuar por vaji mori flakë dhe djali u mbulua nga flakët.

Britmat e panikut të Shaheer-it e shtynë nënën e tij Shazia që të nxitonte në ndihmë të tij dhe të ndihmonte burrin e saj që po përpiqej të shuante zjarrin duke hedhur batanije mbi djalin e tyre.

Pavarësisht përpjekjet e tyre Shaheer përfundoi i mbuluar me djegie të rënda dhe u desh të dërgohej në spital, ku vdiq nga plagët, dy ditë pas sulmit.

Nazir Khan pranoi sulmin në polici dhe u arrestua.

Shazia-s iu deshën dy ditë për të mbajtur zi për humbjen e djalit të saj përpara se të njoftonte se do të ngrejë një çështje kundër burrit të saj vrasës. Seanca gjyqësore është caktuar për 24 Shtator.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *