Diber/ Drejtori i shkolles me te mesme, Stop zgjidh problemin-27 Shtator 2021 – Stop
Të Gjitha

Diber/ Drejtori i shkolles me te mesme, Stop zgjidh problemin-27 Shtator 2021

Para pak ditësh transmetuam rastin e shkollës së Selishtës në Dibër, drejtori i së cilës, Rubin Kurti, ishte me shkollë të mesme.Në një komunikim me gazetarin e “Stop”,vetë drejtori Rubin Kurti pranoi, se nuk kishte shkollë të lartë.Drejtoresha e ZVA Dibër, Brikena Dani, u justifikua me faktin, se shkolla e Selishtës është larg, dhe askush nuk kishte pranuar pozicionin e drejtimit të shkollës 9 vjecare. Pas transmetimit të këtij rasti në “Stop”, shkoi në shkollën e Selishtës drejtoresha e drejtorisë rajonale e arsimit parauniversitar. Në datën 24 shtator u caktua Sadik Bardhi, drejtor i përkohshëm i këtij institucioni. Bardhi plotëson kriteret, e do të qëndrojë në detyrë deri në përfundim të procedurave të konkurimit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *