Mbetet pa shkollë të lartë, Stop zgjidh problemin e liceistes 5 tetor 2018 – Stop
Të Gjitha

Mbetet pa shkollë të lartë, Stop zgjidh problemin e liceistes 5 tetor 2018

Ergina Hoxha, sapo ka mbaruar liceun artistik “Jordan Misja” në Tiranë dhe ankohet në “Stop”, se për shkak të një gabimi teknik të mësueses, ka mbetur pa aplikuar për shkollë të lartë.Ergina fajëson mësuesen e informatikës, që nuk i ka bërë aplikimin në rregull me kodin 6 shifror.Nxënësja debaton me mësuesen e informatikës dhe sekretaren e shkollës, p[or për raundin e parë cdo mundësi është e mbyllur. Ergina merr kodin 6 shifror në DAR dhe arrin të bëhet fituese në raundin e dytë, për degën e skultpurës në universitetin e arteve.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *