Solidaritet me të pamundurit, ndihma e zgjidhje për familjen Shima 5 tetor 2018 – Stop
Të Gjitha

Solidaritet me të pamundurit, ndihma e zgjidhje për familjen Shima 5 tetor 2018

Pak ditë më parë, në 25 shtator, “Stop” transmetoi mjerimin e skajshëm në familjen Shima në Kashar.Por problemet e tyre morën zgjidhje. Ismail Shima u punësua në kompaninë Bolv Oil. Biznesmeni Samir Mane mori përsipër ndërtimin e shtëpisë dhe një sërë ndihmash erdhën nga qytetarë të ndryshëm.Po kështu, fëmijët e shkollës gjermane në Tiranë, Dojc Albania shule mblodhën ndihma për bashkëmoshatarët e tyre, me të cilët nuk ndajnë të njejtin fat.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *