ZYRTARE/ PS publikon listat e 25 prillit, Rama: Objektivi maksimal i PS është 88 mandate – Stop
Lajme, Të Gjitha

ZYRTARE/ PS publikon listat e 25 prillit, Rama: Objektivi maksimal i PS është 88 mandate

TIRANË

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së PS e cila zgjati për disa orë pasditen e sotme. Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla po prezanton në një dalje për mediat emrat e kandidatëve.

Në Shkodër Ilir Beqja kandidon i katërti, kurse në Kukës surprizë është emri i aktorit Petrit Malaj që kandidon i dyti.

Në Lezhë kryeson Lindita Nikolla, kurse në Dibër Lavdim Krrashi. Në Durrës lista kryesohet nga Milva Konomi, Jurgis Çyrbja i treti, Ilir Ndraxhi i pesti, Rrahman Rraja, Lefter Koka i shtati kurse Edi Rama i teti.

Në Berat njëri pas tjetrit, Nasip Naço kandidon i katërti, kurse Blendi Klosi i pesti. Në Fier i pari është Braçe, ndjekur nga Petro Koçi. Ndërkohë Gramoz Ruçi rrezikon sërish, duke u pozicionuar i 10-ti.

 

Sa i përket Gjirokastrës Mirela Kumbaro kryeson listën, kurse ministr Çuçi mbetet i treti. Për Korçën, dy ministrat Olta Xhaçka dhe Niko Peleshi janë lënë në pozicionet 5 dhe 6. Në Elbasani Evis Kushi kryeson listën, kurse Taulant Balla qëndron i 8-ti.

 

Në Tiranë ka një seri emrash të njohur, teksa tashmë dihet se listën e kryesojnë Luljeta Bozo me Najada Çomon, i treti është Ervin Bushati, ndjekur nga Manastirliu, Ahmetaj, Ulsi Manja. Etilda Gjonaj. Bie në sy se Fatmir Xhafa është lënë në 23-ti.

Ndërkohë ish-ministri i jashtëm, Ditmir Bushati nuk do të jetë pjesë e zgjedhjeve pasi është lënë jashtë listave.

“Objektivi minimal është që rezultati që kemi arritur me numrin e deputetëve në parlament në 2017 të mos bjerë. Ky është minimali. Ne kemi objektiv bazë që të arrijmë 78 mandate, dhe objektivi maksimal janë 88 mandate. Nuk janë si ato numrat e filxhanëve, por janë numra të analizuar në potenciale dhe të gjitha këto do të thosha lidhen me projeksione, që mbështeten në strategji dhe taktika”, tha Rama.

LISTA E PLOTË

Shkodër
1. Edona Bilali
2. Paulin Sterkaj
3. Benet Beci
4. Ilir Beqaj
5. Frrok Gjini
6. Lela Berdica
7. Pal Peraj
8. Kristian shkreli
9. Diana Muriqi
10. Jona Leqejza
11. Alda Mema
12. Kabir Fishta

Kukës

1. Gerta Duraku
2. Petrit malaj
3. Halim Dauti

Lezhë

1. Lindita Nikolla
2. Eduart NNëdreca
3. Shpresa Marrnoi
4. Gentian Malotaj
5. Benard Bbalaj
6. Eueda Molla
7. Erjola Ndoci
8. Gjon Ndoci
9. Lina Guri

Dibër
1. Lavdim Krrashi
2. Aurora Marra
3. Dionis Ymeri
4. Melaim Damzi
5. Spartak Koltraka
6. Anisa Gjika

Durrës
1. Milva Konomi
2. Alban Xhelili
3. Jurgis Çyrbja
4. Klodiana Spahiu
5. Ilir Ndraxhi
6. Rrahman Rrahja
7. Lefter Koka
8. Edi Rama
9. Ana Dhamo
10. Artan Bitri
11. Kejda Bejaj Ferra
12. Arkend Balla
13. Denis Deliu
14. Klementina Meçe
15. Erjon Meka

Berat
1. Hatixhe Konomi
2. Bardhyl Kollçaku
3. Fadil Nasufi
4. Nasip Naco
5. Blendi Klosi
6. Sara Satka
7. Jurgen pushi
8. Klajdi Qama
9. Rabushe Hoxha

Fieri
1. Erion Braçe
2. Petro Koçi
3. Lindita Buxheli
4. Bashkim Fino
5. Baftiar Zeqo
6. Antoneta Dhima
7. Bujar Çela
8. Ismet Beqiraj
9. Tatjana Pirro
10. Gramoz Ruçi
11. Robert Bitri
12. Mirela Petushi
13. Arber Arapi
14. Sokol Krasniqi
15. Esiola Hoxha
16. Erges Krakolli
17. Adela Hysenaj
18. Nimet Musai

Gjirokastra
1. Mirela Kumbaro Furrxhi

2. Laert Duraj
3. Bledar Çuci
4. Artemis Malo
5. Kosta Garo
6. Kjara Adhami

Elbasan
1. Evish Kushi
2. Klevis Xhoxhi
3. Bsiaj Ajazi
4. Desantila Tahiraj
5. Sajmir Hasalla
6. Florenc Spaho
7. Luan Duzha
8. Taulant Balla
9. Albana Hana
10. Enver Rroshi
11. Briseida Gjoza
12. Marsida Hyseni
13. Shkelqim Bullari
14. Kristaq Skenderi
15. Endri Pepa

Korçe
1. Eni Zaka
2. Ilirian Pendavinji
3. Blerina Gjylameti
4. Ilir Topi
5. Olta Xhaçka
6. Niko Peleshi
7. Edlira Bode
8. Bledi Çomo
9. Besa Spaho
10. Dhora Dajko
11. Arian Jaupllari
12. Vasil Sterjovski

Tiranë
1. Luljeta Bozo
2. Najada Como
3. Ervin Bushati
4. Ogerta Manastirliu
5. Arben Ahmetaj
6. Ulsi Manja
7. Etilada Gjonaj
8. Arben Pëllumbi
9. Elisa Spiropali
10. Belind Balluku
11. Toni Gogu
12. Etien Xhafaj
13. Ermonela Felaj
14. Xhemal Qefaliaj
15. Fidel Ylli
16. Klotilda Ferhati
17. Alqi Bllako
18. Eduart Shalsi
19. Pandeli Majko
20. Plarent Ndreca
21. Mimi Kodheli
22. Dallendyshe Bici
23. Fatmir Xhafa
24. Ylli Shehu
25. Alfred Mmuharremi
26. Romina Kuko
27. Edmond Rushi
28. Spartak Braho
29. Klodeta Dibra
30. Ornaldo Rakipi
31. Bora Muzhaqi
32. Eljo Hysko
33. Vaid Shaba
34. Kledina Skendo
35. Halit Valteri
36. Tahir Muhedini

Vlorë
1. Pranvera Resulaj
2. Anduel Tahiraj
3. Vullnet Sinaj
4. Anila Denaj
5. Niko Kuri
6. Ilir Metaj
7. Damian Gjiknuri
8. Edi Rama
9. Teuta Rama
10. Ervis Mocka
11. Alket Hyseni
12. Laura Ferhati

Gjirokastër
Mirela Kumbaro Furrxhi
Laert Duraj
Bledar Çuci
Artemis Malo
Kosta Garo
Kjara Adhami

 

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *