Zjarri në Parkun Kombëtar të Prespës, mediat greke: Nga Shqipëria u përhap në Greqi – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Zjarri në Parkun Kombëtar të Prespës, mediat greke: Nga Shqipëria u përhap në Greqi

Mediat greke zbulojnë se zjarri në Parkun Kombëtar të Prespës është përhapur nga Shqipëria në Greqi.

Sipas Voria.gr, zjarri ishte aktiv fillimisht në një pyll në territorin shqiptar, por më pas kaloi kufirin edhe në Vrontero të Follorinës.

Flakët janë ende aktive dhe për ti shuar janë angazhuar 46 zjarrfikës me dy grupe këmbësorësh, shtatë automjete dhe dy avionë nga ajri.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *