“Unë jam një alien”/ I shokoi të gjithë pak kohë më parë me deklaratën e tij, miliarderi Elon Musk surprizon me veprimin e tij. – Stop
Bota, Të Gjitha

“Unë jam një alien”/ I shokoi të gjithë pak kohë më parë me deklaratën e tij, miliarderi Elon Musk surprizon me veprimin e tij.

Biznesmeni i njohur, Elon Musk deklaroi pak kohë më parë përmes një postimi në Twitter se ai është një alien. Një deklaratë kjo që shkaktoi mjaft zhurmë.

Mirëpo, duket se miliarderi ka ndryshuar mendim dhe këtë e ka bërë të ditur në publikimin e fundit në rrjetin social, ku vë në dyshimin ekzistencën e jashtëtokësorëve.

“Argumenti më i fortë kundër alienëve”, shkroi Musk në Twitter, së bashku me dy grafikë që tregojnë se rezolucioni i kamerës ka përparuar, por fotografitë e UFO-ve kanë mbetur të njëjtat.

Postimi arrin në përfundimin se jashtëtokësorët nuk ekzistojnë, për shkak të shumicës së imazheve që tregojnë flluska, por shumë prej komenteve argumentojnë ndryshe.

Një përdorues u shkroi: “Kjo është pikërisht ajo që një alien do të postonte”. Ndërsa një tjetër shpjegon se shumica e kamerave “kapin vetëm 400-700 nanometra” dhe nuk janë në gjendje të kapin realitetin e vërtetë.
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *