U shpall non-grata nga SHBA, zbulohet lëvizja e radhës së Sali Berishës – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

U shpall non-grata nga SHBA, zbulohet lëvizja e radhës së Sali Berishës

Ish-kryeministri Sali Berish do të dalë ditën e sotme në një konferencë për shtyp, pas vendimit të SHBA për ta shpallur atë dhe familjen e tij non-grata.

Bëhet me dije se Berisha do të dalë para mediave në orën 18:00 teksa do të flasë për këtë vendim.

Kujtojmë që një ditëm më parë ish-kryeministri Sali Berisha është shpallur non-grata nga SHBA teksa vendimi është komunikuar nga sekretari i shtetit Antopny Blinken, me pretendimin se kishte përdorur fondet publike në interes së tij edhe të familjes së tij.

Berisha gjithashtu për të komentuar me detaje vendimin do të jetë sot I ftuar edhe në emisionin “Opinion” në orën 21:00

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *