Tërmeti në Durrës, fitojnë pafajësinë ish-drejtuesi i ALUIZNI dhe ish-drejtori i IMT-së – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

Tërmeti në Durrës, fitojnë pafajësinë ish-drejtuesi i ALUIZNI dhe ish-drejtori i IMT-së

Përfundon gjykimi për çështjen e tërmetit në Durrës, fitojnë pafajësinë ish-drejtori i ALUIZNI-T, Flamur Gjuzi dhe ish-drejtori i Inspektoriatit të Mbrojtjes së Territorit, Artur Çela.

Pafajësinë e fitoi edhe dhe pronari i lokalit “Barons”, Artur Terziu, ku humbën jetën dy persona.

Skerdi Bello i ALUIZNI-t dënohet me shërbim prove për dy vite.

Alfred Qetka u dënua me 6 vite shërbim komuniteti dhe Aldo Dakovelli me shërbim komuniteti.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *