Stop – Shqiptaret per shqiptaret dhe Stop bejne te mundur dergimin e Renisit me avion drejt Ankarase! (09 tetor 2019) – Stop
HUMANIZEM

Stop – Shqiptaret per shqiptaret dhe Stop bejne te mundur dergimin e Renisit me avion drejt Ankarase! (09 tetor 2019)

swip

Para pak ditësh, “Stop” transmetoi apelin e prindërve, Remzi Muca dhe Bukuroshe Xhediku për djalin e tyre, Renis Muca, 14 vjec, i aksidentuar në 17 korrik 2019. Nga spitali i Traumës ata kërkuan 60 mijë euro për 4 muaj trajtim në një spital privat në Ankara dhe shumën për avionin, që të bëhet transporti.Pas këtij apeli, fondacioni “Shqiptarët për shqiptarët” gjeti mundësinë e avionit ambulator dhe Elvis Naci tha, se janë depozituar edhe 5 mijë euro për kurimin e tij.Ndërsa sot Renisi është nisur drejt Ankarasë në Turqi, ku do të marrë ndihmë mjekësore të specializuar.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *