Stop – Nisma e Stop: Ha shqip dhe aktualitet nga koha e pandemise! (13 prill 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Nisma e Stop: Ha shqip dhe aktualitet nga koha e pandemise! (13 prill 2020)

Nga dita e sotme ndryshon fasha orare e lëvizjes së njerëzve, duke u zgjatur deri në orën 17.30.Por fundjava do të jetë plotësisht në izolim, duke nisur nga pasditja e së premtes e deri të hënën në mëngjes.Presidentja e KE, Ursula von der Leyen bëri thirrje, që askush të mos planifikojë pushime për këtë verë. Ndërsa Franca bën apel, për mbajtjen e mbyllur të kufijve të Europës, të paktën deri në muajin tetor.Kina ka ndaluar gjuetinë dhe therjen e qenve dhe maceve për t’u ushqyer. Në Vlorë janë ndëshkuar dhe futur në karëantinë shumë persona, mes të cilëve edhe shefi i qarkullimit, pasi u zbulua, se po luanin futboll në Pyllin e Sodës në orarin e izolimit.Stop bën thirrje për konsumin e produkteve shqiptare, si mënyrë për të ndihmuar fermerët dhe ekonominë vendase.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *