Stop – Lindur me diagnozë te rralle, Stop ndihmon nderhyrjen e Kataleas! (28 nentor 2019) – Stop
HUMANIZEM

Stop – Lindur me diagnozë te rralle, Stop ndihmon nderhyrjen e Kataleas! (28 nentor 2019)

Katale Sulejmani lindi më 22 tetor 2019, me një diagnozë,që quhet “Sekuencë Pierro Ben” dhe i pengon frymëmarrjen dhe gëlltitjen e ushqimit. Kataleas i duhej ndërhyrje e menjëhershme, por në Shqipëri kjo nuk ishte e mundur. Në këto kushte, prindërit e Kataleas, babai I verbër Irgest Sulejmani dhe gjyshja e saj, u detyruan të merrnin një kredi, që vajzen ta dergonin për kurim drejt italisë, në spitalin “Meyer Azienda Ospedaliero Universitaria” Firenze. Para pak ditesh Katalea kreu ndërhyrjen e parë, për zbllokimin e rrugëve të frymëmarrjes dhe pas 6 muajsh do të bëhet ndërhyrja e dytë në qiellzë. Llogaritë bankare janë hapur në emër të gjyshes së Kataleas,Vjollca Sulejmani. Për ndërhyrjen e parë duheshin 3000 euro, për të shlyer detyrimin e spitalit. Emisioni “Stop” ka arritur të mbledhë rreth 1500 euro për këtë rast.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *