STOP – EMISIONI 12 (SEZONI 2) – Stop
STOP

STOP – EMISIONI 12 (SEZONI 2)

Rilindja e shëndetësisë nga Tirana në Shkodër.
Pamje mjerimi nga disa spitale dhe ambulanca në vend janë në fokus të pjesës së parë të emisionit të sotëm.Spitali i Shkodrës vetëm shërbim shëndetësor nuk ofron. Ndërsa në Tiranë në reanimacionin e pediatrisë së QSUT-së, prindërit flenë me batanije nëpër korridore përgjatë gjithë natës.

OSHEE, aty ku paratë të shndërrojnë nga debitor në invalid.
Në pjesën e dytë vjen kamera e fshehtë, që nxjerr “të palarat” dhe korrupsionin në institucionin e OSHEE-së. Një person debitor me 120 mijë lekë të reja, kërkon një mënyrë, që të shmangë detyrimin. Për këtë “ i vijnë në ndihmë” zyrtarët e shërbimit të klientit.Ata kërkojnë 35 mijë lekë të reja dhe i japin debitorit statusin e invalidit. Pas kësaj, personi në fjalë, paguan një shumë qesharake mujore, si detyrim ndaj OSHEE-së.

 
Makina e djegur që “prehet” te Komuna e Parisit, Web-i inekzistent i Federatës së basketbollit.
Prej ditësh një makinë e djegur qëndron në zonën e Komunës së Parisit, por policisë bashkiake nuk i bie në sy.Pas interesimit të Stop, një karroatrec heq automjetin e shkrumbuar. Faqja zyrtare e federatës së basketbollit në Shqipëri nuk është update-uar që nga viti 2014. Edhe pse pak ditë më parë kishte një ndeshje basketbolli, në këtë faqe nuk është pasqyruar as rezultati.

 
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *