Stop – Deshmia/ 24 muajt e ferrit ne burgun e Zaharise ne Kruje! (11 Qershor 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Deshmia/ 24 muajt e ferrit ne burgun e Zaharise ne Kruje! (11 Qershor 2020)

Një djalë, identiteti i të cilit nuk publikohet, tregon për kushtet e vështira të burgut të Zaharisë në Krujë, ku ai ka vuajtur dënimin për 24 muaj. Ai thotë, se muret ishin plot lagështirë, tualetet skandaloze e me ujrat e zeza sipër. Të dënuarit e sëmurë kuroheshin bashkë me të tjerët. Në katin e parë, sektori A kishte të sëmurë mendorë, që rrinin të zhveshur dhe kishte dhe përdhunime.

Në kuzhinë kishte minj dhe ushqimi ishte skandaloz. Dëshmitari, që ka jetuar përvojën e burgut të Zaharisë, i bën apel Ministrisë së Drejtësisë, të marrë masa, pas shumë persona hyjnë për të shlyer një dënim dhe përfundojnë me ilace depresioni.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *