“STOP” denoncoi qentë e ngordhur ne Pogradec,reagon Bashkia – Stop
Të Gjitha

“STOP” denoncoi qentë e ngordhur ne Pogradec,reagon Bashkia

Reagim!

Bashkia Pogradec ka ndjekur me shqetësim të madh të gjithë situatën e krijuar në rrjetet sociale bashkë me shqetësimin e ngritur nga shoqatat që përkujdesen për kafshët, në lidhje me një video të publikuar nga emisioni Stop.

Jo më larg se dje, përfaqësues të bashkisë zhvilluan një takim edhe me qytetarët të cilët kishin ardhur posaçërisht për rastin e denoncuar. Në këtë takim ne kemi shpjeguar të gjithë proçesin e punës që ndiqet nga ne për kafshët e braktisura dhe hapat që do të ndërmerren në vazhdim gjuthashtu.

Ditën e sotme specialistët veterinarë pranë bashkisë dhe punonjësit kanë bërë të mundur zhvendosjen dhe pastrimin e vendit ku ishin hedhur kafshët. Nga ana tjetër, ditën e sotme ne kemi përcjellë edhe kallzimin tonë penal në lidhje me këtë ngjarj pranë policisë dhe prokurorisë së Pogradecit. Inkurajojmë organet ligjzbatuese që të zbardhin sa më shpejt ngjarjen dhe të vendosen para drejtësisë personat që e kanë kryer këtë akt të shëmtuar dhe makabër pasi në bazë të pamjeve dhe verifikimeve në terren është konsumuar vepër penale.

Bashkia Pogradec garanton të gjithë qytetarët, shoqatat dhe çdo instancë tjetër se jovetëm që distancohet nga akte të tilla, por dënon me forcë ato. Asnjë individ i caktuar nuk mundet që të cënojë imazhin e qytetit dhe qytetarëve pogradecarë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *