Stop-Denoncimi i taksistit/ nuk lejohet te punoje, por i refuzohet dhe paga e luftes (15 prill 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop-Denoncimi i taksistit/ nuk lejohet te punoje, por i refuzohet dhe paga e luftes (15 prill 2020)

Me këngën e këngëtarit të njohur italian Gianni Morani për ndryshimin e botës dhe shërimin e plagëve të saj, nis emisioni i sotëm.Sot pasdite u mblodh sërish Këshilli i Sigurisë Kombtare online, ku mori pjesë dhe kreu i opozitës Lulzim Basha.Presidenti amerikan Donald Trump deklaroi heqjen e financimeve për OBSH-në, duke e quajtur filo kineze dhe të dështuar për situatën e koronavirusit.Por Gjermania deklaroi, se OBSH është një nga investimet më të mira.Danimarka është vendi i parë i BE-së, që hapi sot cerdhet, kopshtet dhe shkollat fillore, por bankat e nxënësve do të jenë në distancë 2 metra.Një taksist ka denoncuar në Stop faktin, se nuk lejohet të punojë, ndaj ka aplikuar për pagën e luftës. Por aplikimi i tij është refuzuar, duke bërë që ai të mbetet pa asnjë të ardhur në kohën e izolimit të plotë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *