Stop-Cerrik/ I presin kempin dhe e nxjerrin borxhli me 700 mije leke.(26.06.2019) – Stop
KLIPET

Stop-Cerrik/ I presin kempin dhe e nxjerrin borxhli me 700 mije leke.(26.06.2019)

“Stop” është ndalur në Cërrik, për një problem të zonjës Liri Miraka. Ajo tregon, se bashkëshorti i saj, Gëzimi, është i sëmurë me diabet me 5 insulina në ditë. Në vitin 2015 ata bënë dokumentat për kemp, që e përfituan për 3 vjet. Por në muajin prill, gëzimi nuk e mori më kempin dhe i thanë, se dosja kishte shkuar për verifikim.Tashmë jo vetëm i kanë prerë kempin, por e kanë nxjerrë debitor e duhet të kthejë 700 mijë lekë të vjetra.Në Institutin e Sigurimeve Shoqërore të Cërrikut, Roxher Ibrahimi, Inspektori pritës shpjegon, se dosja është gjetur e parregullt nga auditi.Në ISSH-në e Elbasanit, Jonida Beqiri, kryetare e degës së përfitimeve,thotë, se rasti është vlerësuar, që nuk përfiton, me arsyetimin, se ka derdhur kontribute. Vendimi i kempit epror, sipas saj, është i pakontestueshëm.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *