Shtëpi bari dhe armë me silenciator, arrestohet 35-vjeçarit – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

Shtëpi bari dhe armë me silenciator, arrestohet 35-vjeçarit

Faza e 9-të e megaoperacionit të quajtur “Qarku” ka përfunduar. Në pranga ka rënë një 35-vjeçar.

Një magazinë e përshtatur për kultivim të bimëve narkotike me anë të llambave dhe farat e kanabisit që do të kultivoheshin në këtë ambient janë sekuestruar nga policia.

Një kallashnikov dhe një pistoletë silenciator janë sekuestruar gjithashtu. Kontrolli u bë në fshatin Beltojë.

Një ditë më parë u finalizua faza e 8-të e këtij megaoperacioni, si rezultat i së cilës u sekuestruan 2 armë zjarri, 2 radio policie, 3 mina me telekomandë, një bllokues valësh, 1.6 kg eksploziv C4, 2 armë gjahu, 1 armë sportive e municion luftarak. 2 shtetas u vunë në pranga, 1 u shpall në kërkim, ndërsa 2 të tjerë po procedohen penalisht, bëri me dije policia.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *