Shkarkimi i padrejte/ as ministria e drejtesise as komisioni nuk japin verdikt-Stop-16 Dhjetor-2020 – Stop
Të Gjitha

Shkarkimi i padrejte/ as ministria e drejtesise as komisioni nuk japin verdikt-Stop-16 Dhjetor-2020

Pasi u pezullua nga puna, Sabri Agaj kërkoi të gjitha vërejtjet, që janë në dosjen e tij dhe nga IEPV e Vlorës iu vu në dispozicion vetëm vërejtja e marrë në 2019-ën, edhe pse në letrën e largimi shkruhet: shkelje e përsëritur e disiplinës, që bie ndesh me materialin, që iu vu në dispozion. Në këtë pikë Sabriu u drejtua në drejtorinë e përgjithshme të burgjeve, ku nuk e priti askush, por vetëm foli në telefon me një person që medohet të ishte shef kuadri.Atëherë z. Agaj bëri dhe ankimin në Ministrinë e drejtësisë, që ka afat 45 ditë, për të shqyrtuar rastin. Sapo redaksia e “Stop” bëri shkresë zyrtare, komisioni u mblodh, por nuk dha një përgjigje, nëse shkarkimi i Sabri Agajt ishte i drejtë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *