Shembet lokali me dokumentacion te rregullt! – Stop
KLIPET

Shembet lokali me dokumentacion te rregullt!

Problematika e rradhës na con në Lac, për lokalin e shtetasit Vid Prenga, i cili thotë, se disponon të gjitha dokumentet për lokalin. Për zonën, ku ndodhet objekti i tij, është menduar të zhvillohet projekti për përballimin e pasojave të tërmetit. Fillimisht Vidit i është thënë, se lokali i tij nuk përfshihet në projekt. Por gjërat ndryshuan. Vid Prenga tregon, se prej vitit 2005 e ka lokalin afër komisariatit të policisë së Kurbinit. Kryetarja e Bashkisë i ka thënë, se nuk ka nevojë për dokumentacionin e tij, pasi lokali nuk do të shembet, në qoftë se nuk shembet godina e policisë. Por pas disa kohësh i shkon Enti i Banesave, për t’i dorëzuar letrën e emrave, që përfshiheshin në projekt, ku të gjithë emrat ishin me kompjuter, ndërsa emri i Vidit me shkrim dore. Në këto kushte shkoi sërish në Bashki dhe Kryetarja i tha, se nuk do të lejojë kafe afër Bashkisë. Vidi firmosi kontratën e shkëmbimit, por aty nuk përfshihej as bonus, as asistencë, ndërkohë që problemi i vërtetë është se iu tha, se lokali do të shembej për parkim për policinë. Edhe pse i thanë, se nuk do të ketë kafe afër bashkisë, një tjetër lokal ndodhet më afër se i Vidit me policinë dhe bashkinë.Nënkryetarja e bashkisë, Iris Menga, thotë, se ky institucion nuk e ka projektin, por vetëm planin e detyrueshëm vendor, ndërsa projekti vjen nga Turqia. Po kështu Enti Kombtar i Banesave na kthen përgjigje, se nuk jep detaje për projektin,por qytetari do marrë atë, për të cilën ka firmosur.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *