Rritet numri i shtrimeve në spitalet COVID, skaneri i ‘Shefqet Ndroqit’ mbi 10 ditë i prishur. Urgjencat përcillen tek Infektivi – Stop
Lajme, Të Gjitha

Rritet numri i shtrimeve në spitalet COVID, skaneri i ‘Shefqet Ndroqit’ mbi 10 ditë i prishur. Urgjencat përcillen tek Infektivi

Situata në 4 spitalet covid në vend paraqitet serioze. Mësohet se këto ditë ka pasur një numër të lartë shtrimesh në spitalet COVID 1 dhe COVID 2 ka rreth 70 urgjenca ditore.

Kapaciteti i shtretërve në 4 spitalet mund të shkojë nga 550 deri në 600. Ndërkohë, prej më shumë se 10 ditësh skaneri i spitalit ‘Shefqet Ndroqi’ është i prishur, dhe të gjitha rastet referohen drejt COVID1.

Aktualisht në të gjitha spitalet rajonale ka rreth 20 pacientë të shtruar me koronavirus, që marrin trajtim

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *