Rama prezanton inxhinieren Luljeta Bozo: Je në kohën dhe vendin e duhur! – Stop
Lajme, Të Gjitha

Rama prezanton inxhinieren Luljeta Bozo: Je në kohën dhe vendin e duhur!

TIRANË
Kryeministri Edi Rama duket se do të na surprizojë me listat e kandidatëve për zgjedhjet e 25 prillit.

Pas shefes së Infektivit, Najada Çomos, kryeministri Rama ka ftuar për t’u bërë pjesë e listave të PS edhe inxhinieren e njohur, Luljeta Bozon.

Pritet që kryeministri Rama ta bëjë publike ftesën për inxhinieren e njohur gjatë ditës së sotme, në një aktivitet për rindërtimin.

Kujtojmë se inxhinierja Luljeta Bozo spikati me këshillat e saj të vlefshme pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit 2019, që tronditi Shqipërinë, duke marrë 51 jetë njerëzish, plagosur qindra të tjera e shkatërruar mijëra ndërtesa.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *