Policia: Vret veten autori i dyshuar i vrasjes së babë e bir. Emrat e të plagosurve – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

Policia: Vret veten autori i dyshuar i vrasjes së babë e bir. Emrat e të plagosurve

Pas vrasjes së babë e bir, Ilir dhe Kenado Shira, autori i dyshuar i ngjarjes, Fiqiri Mjeshtri ka vrarë veten.

Lajmi është dhënë nga kreu i Policisë së Matit, i cili ka bërë me dije edhe identitetet e të plagosurve.

“Sot në orën 14:15 minuta, në qytetin e Klosit ka ndodhur një ngjarje e rëndë, një vrasje, ku kanë ngelur të vrarë shtetasit Ilir Shira dhe Kenado Shira. Të plagosur janë Renato Hasula dhe Eglantin Hasula. Të plagosurit janë nisur në Tiranë. Me marrjen e informacionit, policia u vu në ndjekje me shërbime dhe u bë e mundur kapja e 3 personave; Fiqiri Mjeshtri, Fatmir Mjeshtri dhe Besnik Mjeshtri. Theksoj se Fiqiri Mjeshtri ka ndërruar jetë, është vetëvrarë. Policia në bashkëpunim me prokurorin po vazhdon me përgjegjësi për zbatimin me korrektësi të procedurave ligjore, si dhe punën për zbardhjen e kësaj ngjarje”, deklaroi Dhimitraq Ziu.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *