Pjesëmarrja në votime, KQZ publikon të dhënat e reja! Numri i votuesve në gjithë Shqipërinë shkon në…-(DETAJET) – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Pjesëmarrja në votime, KQZ publikon të dhënat e reja! Numri i votuesve në gjithë Shqipërinë shkon në…-(DETAJET)

UPDATE-Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përditësuar shifrat e pjesëmarrjes së qytetarëve në gjithë vendin në zgjedhjet e 25 prillit.

Sipas raportimit të fundit nga i gjithë vendi, pjesëmarrja në gjithë Shqipërinë deri në orën 15:00 ka shkuar në nivelin e 38.13 %.

Nga të dhënat zyrtare të KQZ, shihet se deri tani pjesëmarrja më e madhe e votuesve me 43.40 % në Qarkun e Dibrës, ndjekur nga Qarku i Tiranës me 43.07 %, më pas Qarku i Elbasanit me 40.38 % dhe Kukësi me 39.84 %.

Sipas raportimit të fundit nga i gjithë vendi, pjesëmarrja në gjithë Shqipërinë deri në orën 14:00 ka shkuar në nivelin e 35.68 %.

Sipas të dhënave zyrtare nga KQZ pjesëmarrja më e madhe me 41.13% është raportuar në Qarkun e Dibrës, dhe në Qarkun e Tiranës, 39.60 % ndjekur nga Qarku i Elbasanit me 37.38 %.

Ora 13:00

Sipas raportimit të fundit nga i gjithë vendi, pjesëmarrja në gjithë Shqipërinë ka shkuar në nivelin e 31.87 %.

Edhe pse shifrat janë në përditësim KQZ e ka nxjerrë këtë të dhënë nga raportimi i 65 qendrave të votimit nga 5199 qe janë në total.

Sipas të dhënave zyrtare pjesëmarrja më e madhe me 35% është raportuar në Qarkun e Tiranës, dhe në Qarkun e Kukësit, 38%.

KQZ raporton se në Qarku i Gjirokastrës kanë votuar 24.64%.

Sipas KQZ, pjesëmarrja e votuesve në zgjedhje deri në orën 11:00, është 20,12%.

Deri tani Tirana është qarku me pjesëmarrjen më të lartë të qytetarëve në votime.

Sipas KQZ, pjesëmarrja e votuesve në zgjedhje deri në orën 11:00 ishte 20.12 %.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *