“Për 1 mijë persona vaksinimi mbyllet këtë javë”, Rama: Presim marrëveshjen për 360.000 doza

TIRANË

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar nga stadiumi “Air Albania” se pritet një marrëveshje për 360 mijë doza të vaksinës kundër COVID-19 nga Astra Zeneca. Rama tha se për 1 mijë persona vaksinimi mbyllet këtë javë, teksa nesër do të nisë dhe në Vlorë.

Do të vaksinojmë personalitetet që janë të moshuar. Nesër do të nisë vaksinimi anti-Covid në Vlorë. Presim të firmosim marrëveshjen me AstraZeneca për 360.000 doza”, tha Rama.

Të Fundit