“ Nuk do ta kisha prekur kurrë” Gjyshja në spital pasi torta e dasmës ishte e mbushur me kanabis – Stop
Bota, Të Gjitha

“ Nuk do ta kisha prekur kurrë” Gjyshja në spital pasi torta e dasmës ishte e mbushur me kanabis

Dy të ftuar në një dasmë, duke përfshirë një gjyshe, u shtruan në spital pasi disa ëmbëlsira ishin të mbushura me drogë.

Gjyshja, e cila ka zgjedhur të mbetet anonime, ka qenë pa ndjenja për 12 orë pasi konsumoi ushqimin,  ndërsa personi tjetër u dërgua me urgjencë në spital.

Dasma në fjalë u zhvillua në Torquay dhe gjithçka po shkonte mirë derisa u hëngrën ëmbëlsirat, të cilat ishin bërë me kanabis.

Pas kësaj, e gjithë dita u kthye në kaos.

“Në mes të dasmës dhe pritjes, në tavolinë vendoseshin në mënyrë të rastësishme cupcakes, të cilat përmbanin drogë.

“Sikur ta dija, nuk do ta kisha prekur kurrë një të tillë.”

Gjithçka ndodhi shumë papritur.

Gjyshja tha: “Një minutë isha mirë dhe më pas i thashë njërit prej anëtarëve të familjes sime ‘nuk ndihem shumë mirë’.

“Është e tmerrshme të mendosh se autori u ul dhe e pa të gjithë pa u shqetësuar, dhe më pas u zhduk pa asnjë përgjegjësi.”

“Kjo përvojë ka qenë një alarm masiv.”

Personi që ishte përgjegjës mendohet se është larguar nga vendi i ngjarjes pasi ka kryer krimin, duke vonuar pritjen e dasmës.

Pritja u zhvillua vetëm pasi u dha lajmi se të dy të ftuarit ishin stabilizuar dhe ishin në rregull.

Në fund, pavarësisht se është thirrur policia, nuk është ngritur asnjë rast për mungesë provash

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *