Mesuesit me covid,ministria nuk miraton praktikantet! – Stop
KLIPET

Mesuesit me covid,ministria nuk miraton praktikantet!

Në “Stop” ka mbërritur një informacion, se në gjimnazin “16 shtatori” në Shijak disa mësues janë në izolim,pasi janë prekur nga covid 19.Drejtori i shkollës e pranon këtë fakt dhe tregon, se edhe kontaktet e afërta të disa mësuesve janë në karantinë.Ai thotë, se orët janë zëvendësuar nga arsimtarë të tjerë, madje, duke i marrë edhe nga shkolla 9-vjecare.Sipas tij praktikantët nuk kanë ardhur ende, pasi nuk janë miratuar nga Ministria e Arsimit.Nga ana tjetër drejtoresha e ZA Shijak, thotë, se mësimi pa zhvillohet normalisht, pasi janë marrë të gjitha masat.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *