Mesazhi poetik i Metës/ Sa i njohim datat e rëndësishme-Stop-23 Mars 2021 – Stop
“STOP”-I JUAJ, POLITIKA ALLA “STOP”, Të Gjitha

Mesazhi poetik i Metës/ Sa i njohim datat e rëndësishme-Stop-23 Mars 2021

Gjatë fundjavës, në ditën ndërkombtare të poezisë, presidenti Meta përshëndeti me një pjesë nga poezia e Fan Nolit, “Anës lumenjve”, pikërisht në pjesën, ku bëhet fjalë për kryengritje.Dje ishte dita e Sulltan Novruzit dhe në kemi pyetur qytetarët, sesi i kanë marrëdhëniet me datat historike. Nuk mungojnë përgjigjet plot humor për shumë data të rëndësishme, apo të tjera “të shpikura” prej nesh.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *