Mesazhe dashurie mes të moshuarve. Pleqtë sherr me thika për pastruesen…

Jemi në Tiranë, pasi dy të moshuar 71 dhe 73 vjec, janë futur në sherr për një grua. Njëri prej tyre është goditur edhe me thikë, për shkak të xhelozisë.Merdan Xhafa, 71 vjec është ankuar për 73 vjecarin, Fatmir Zika, të dy banues në zonën e Freskut. Zika e ka goditur në trup Merdanin me mjet mprehës, gjatë kohës, që ai po pinte kafe me një zonjë, rreth 60 vjec, të cilën e ka punësuar në shtëpinë e vet, në gusht 2023.I gjithë konflikti bëhet pikërisht për këtë zonjë. Kjo e fundit mohon të ketë lidhje me 73 vjecarin, por thotë, se punon për bukën e gojës e ka halle familjare.

Të Fundit